KONST / Litografier / Litografi 11709071

nr 1170 9071

Esaias Thorén

(1901-1981), Sverige

Litografi, -51, signerad och numrerad 88/150, motivet: 33x46

Esaias Thorén, född 1901 i Halmstad, död 1981, svensk målare och grafiker.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

600 kr

måndag 19 mars 2018
kl 20:37:18

16/3 12:38:36 1      Vinnande bud

  • Tema
  • 19 mar

Esaias Thorén

Läs mer om Esaias Thorén